Pomlađivanje ruku

<1_img_lijevo>

Vjeruje se da su ruke odraz stvarne dobi žene. A sve zato što je mnogo teže zaštititi kožu ove zone od starenja - češće je izložena negativnim učincima i aktivnije se briše tijekom kućanskih poslova, što pogoršava njezinu kvalitetu i izgled.

Redovitom njegom kože lica i vrata nije teško postići izražen učinak pomlađivanja, ali naborane ruke s izbočenim venama i neujednačenom pigmentacijom mogu ne samo odavati pravo stanje stvari, već nas i vizualno postariti za nekoliko više godina.

Pomlađivanje kože ruku vrlo je težak zadatak. S jedne strane, ovo područje je vrlo osjetljivo na vanjske negativne utjecaje, as druge strane, vrlo "tromo" reagira na bilo kakve kozmetičke postupke.

Međutim, nema potrebe pustiti da situacija ide svojim tokom - samo da biste postigli pozitivan rezultat, morat ćete se malo više potruditi nego u slučaju drugih dijelova tijela.

Značajke kože ruku

Koža ruku ima svoje karakteristike. U normalnom stanju sadrži oko 20% vlage, što održava njegov uredan svjež izgled. Već s gubitkom od 10% vlage, vanjsko stanje epidermisa naglo se pogoršava, jer nema dodatnu prehranu zbog masnog tkiva, kojeg u ovoj zoni praktički nema. Za razliku od stražnje strane, dlanovi praktički uopće nemaju lojnih žlijezda, ali imaju veliku količinu znojnih žlijezda. Zbog nedostatka prehrane, ovdje su mogući neugodni fenomeni kao što su žuljevi i ogrubljenje epiderme.

Ubrzano starenje kože ruku posljedica je i činjenice da upravo rukama obavljate većinu svojih dnevnih aktivnosti - umivate lice, perete suđe, podove, kopate zemlju u vrtu, rastežete se kože zbog dugotrajnog nošenja teških torbi, samo držite kistove dugo na aktivnom suncu. , praktički bez zaštite, ni rukavicama, ni kremama. Sve se to odražava na izgled ruku - suhoća, ljuštenje, upale, pojavljuju se bore, vene postaju izraženije.

Ali glavni aspekt starenja kože ruku može se nazvati suhoćom. Nedostatak vlage u ovom području epidermisa i pogoršanje njegovog izgleda izravno su povezani, stoga je osnova mnogih salonskih i kućnih lijekova za pomlađivanje dubinsko vlaženje tkiva i vraćanje njegove sposobnosti zadržavanja vlage u stanicama. .

Salonske metode pomlađivanja ruku

Uz niz standardnih postupaka za čišćenje i njegu kože ruku, profesionalni saloni Vam mogu ponuditi i zahvate koji do sada dokazano vraćaju prirodnu sposobnost regeneracije tkiva i održavaju ljepotu ruku. Jedan od takvih postupaka je biorevitalizacija, koja se široko koristi kao učinkovita tehnika za pomlađivanje lica, vrata i dekoltea. Ispostavilo se da može odigrati važnu ulogu u povratku atraktivnog izgleda kože ruku.

Biorevitalizacijom ili "injekcijama ljepote" nadoknađuje se nedostatak hijaluronske kiseline u tkivima, povećavajući njenu prirodnu sposobnost zadržavanja vlage u stanicama. Osim toga, ovaj postupak pokreće prirodne procese proizvodnje elastina i kolagena u koži - ona postaje elastičnija, dio bora se uklanja, boja epidermisa se ujednačava i izgleda mlađe.

Kod teške dehidracije tkiva i već formiranih bora na rukama, lipofilling će pomoći. Tijekom postupka vlastite masne stanice, tretirane na poseban način, unose se u radna područja gdje je potrebno nadopuniti volumen. Glavna prednost ove metode je potpuno odsustvo alergijskih reakcija ili odbacivanja, jer se koristi materijal koji je urođen vašem tijelu. Pritom se bore prirodno ispravljaju, a površina kože izgleda prirodno.

Kemijski piling pomoći će posvijetliti kožu i ukloniti pigmentaciju. Njegovi zadaci uključuju dubinsko čišćenje pokrovnog tkiva ruku, aktivaciju procesa regeneracije i metabolizma, zbog čega stanice bolje zadržavaju vlagu, kao i izravnavanje boje epiderme.

Kućni lijekovi za pomlađivanje ruku

I kod kuće možete pomoći svojim rukama da postanu mlađe i privlačnije! Da biste to učinili, postoji mnogo učinkovitih i istovremeno jednostavnih sredstava.

  1. Kućni piling ili piling. Nema ništa lakše nego kupiti gotov piling za ruke, ali možete ga napraviti i sami. Da biste to učinili, trebat će vam malo slobodnog vremena, fina sol ili šećer, bilo koje hranjivo ulje koje vam je pri ruci. Prelijte žličicu šećera ili soli s uljem do konzistencije guste kisele pavlake i odmah nanesite na ruke. Obradite cijelu površinu kistova laganim kružnim pokretima. Ako je koža ruku vrlo osjetljiva, kao abraziv treba koristiti mekše čestice. Na primjer, talog kave, mljevene zobene pahuljice ili rižino brašno. Nakon pilinga, isperite sastav toplom vodom i običnim sapunom i nanesite hidratantnu kremu.
  2. Dodatna hrana. Kao takve, koristite domaće maske. Za vrlo suhu dehidriranu kožu koristite sastojke kao što su maslinovo ulje, kiselo vrhnje, pulpa krumpira, eterična ulja manga, krastavca, bijelog kupusa i mrkve, aloe, majčine dušice, matičnjaka, ylang-ylanga. Za kožu koja je jako pigmentirana i često u dodiru sa suncem, napravite obloge od uvarka od kamilice, koprive, majčine dušice, nevena, metvice. Svojstva izbjeljivanja imaju sok od limuna, soda. Od ovih sastojaka mogu se napraviti kupke.
  3. Prava kozmetika. Za kožu ruku koja stari najbolje je kupiti serum s pojačanim djelovanjem i kremu protiv starenja. Serum treba nanositi 1-2 puta svaka dva dana, a kremu redovito nakon svakog kontakta s vodom, rada u vrtu, s kućnom kemijom. Za mlade ruke bit će dovoljna dobra hidratantna krema za svakodnevnu upotrebu.
  4. Parafinske maske. Ovaj se postupak može provesti u salonu, ali postoje i posebni setovi za kućno pomlađivanje. Ova metoda vam omogućuje da posvijetlite pokrovna tkiva, uklonite bore i poboljšate metabolizam u epidermisu za bolju borbu kože protiv negativnih čimbenika iz okoliša. Parafinske maske aktivno se koriste u slučaju starenja kože.

Prevencija starenja kože ruku

Ali glavna metoda pomlađivanja ruku je prevencija njihovog starenja. Potrebno je minimizirati negativan utjecaj na kožu, korištenjem elementarne zaštitne opreme. Prilikom pranja posuđa i podova potrebno je nositi gumene rukavice kako kemikalije ne bi došle u dodir s epidermom i ne bi je oštetile. Djelovanje komponenti deterdženta često uzrokuje alergijske reakcije, crvenilo, svrbež, ljuštenje i upalu na koži, koja ne prolazi bez traga za njezin izgled.

Ako vam je nezgodno raditi u klasičnim gumenim rukavicama, paket silikonskih rukavica možete kupiti u ljekarni u kojoj liječnici inače rade. Prvo, unutra imaju talk, koji štiti ruke od prekomjernog znojenja. Drugo, praktičniji su za čišćenje jer se bolje osjećate što radite. Sada postoje gumene rukavice s pamučnom postavom za veću udobnost ruku.

Obavezno zaštitite ruke na velikoj hladnoći i tijekom sunčanja. Za fashionistice je važno imati rukavice za sva godišnja doba, a za one koji nisu navikli na takav dodatak dovoljno je opskrbiti se odgovarajućim kremama sa zaštitnim faktorima. Pomoći će u izbjegavanju negativnih učinaka temperaturnih fluktuacija i promjena u prehrani. Posebno se ljeti, kada je sunce aktivno, naslanjajte na hranu bogatu vitaminima C, E i A. Zimi jedite više prirodne masne hrane (kiselo vrhnje, jetra, jaja, masna riba) zasićene vitaminima B i vitaminom D .

Pravovremena redovita njega ruku predstavlja izvrsnu osnovu za prevenciju preranog starenja kože na tom području. U bilo kojoj dobi korisno je napraviti noćne maske. Za njih nanesite hranjivo sredstvo na ruke, navucite pamučne rukavice i lezite da se odmorite - ujutro će vam ruke biti nježne i njegovane.