Lasersko pomlađivanje lica

Postupak laserskog pomlađivanja kože lica

Lasersko pomlađivanje lica kozmetički je postupak koji vam omogućuje da zagladite male i srednje bore. Nakon izvršene manipulacije, koža izgleda obnovljeno, zategnuto i elastično. Pritom laser utječe samo na određene slojeve, dok epiderma ostaje nepromijenjena. Zahvaljujući ovoj tehnici, procesi regeneracije aktiviraju se na staničnoj razini i obustavljaju se promjene povezane s dobi.

Što

Laser za lice u kozmetologiji poseban je uređaj čiji je glavni zadatak pretvoriti energiju u tok zračenja visokog intenziteta. Ova je taktika vrlo popularna i pružaju je mnoge kozmetičke klinike.

Pomlađivanje lica laserom sastoji se od sposobnosti svjetlosnog snopa izazvati opekline do 1 mm duboko.

Temeljne stanice počinju se intenzivno dijeliti, što dovodi do stvaranja nove epiderme.

Dakle, dolazi do korekcije mimičnih bora lagane i srednje jačine, jačanja kože i povećanja njezine elastičnosti.

Tijekom postupka lasersko se izlaganje vrši na problematičnim područjima kože. U tom slučaju bilježi se prodor grede na dubinu od jednog milimetra. Zbog toga se stare stanice uništavaju, a na njihovom se mjestu počinju stvarati nove.

Nakon laserskog pomlađivanja važno je pravilno njegovati kožu, što će ubrzati oporavak i spriječiti razvoj komplikacija.

Da biste to učinili, koristite proizvode s hidratantnim, umirujućim učinkom. Kozmetika koja sadrži antioksidante naširoko se koristi.

Dodatna zaštita od sunca (kreme, losioni) jednako je važna. Također se morate sjetiti čišćenja kože nježnim sredstvima.

Postupak pomlađivanja lica može se izvesti s nekoliko vrsta lasera. U pravilu su to erbij, CO2 i neodimij. Oni se međusobno razlikuju po valnoj duljini, dubini i metodama provedbe utjecaja.

Metode

Laserska terapija lica podijeljena je u nekoliko vrsta.

Djelomično ablativno pomlađivanje

Ova tehnika uključuje točkasto uklanjanje kozmetičkih nedostataka na koži. Znanstvenici su dokazali da su u različitim zonama epidermisa stanične strukture u različitim fazama rasta. Zbog toga će na jednom području koža biti oštećena, a na drugom će biti mekša i zdravija. Metoda ablativnog laserskog pomlađivanja koristi se kako bi se učinio točkasti učinak samo na problematična područja.

Biorevitalizacija laserom

To je inovativna tehnologija koja se izvodi bez operacije. Pomaže u rješavanju mrlja poput dubokih bora i ožiljaka. Tijekom rada isporučuju se kratki laserski impulsi koji spaljuju mrtve slojeve kože, ostavljajući prostor za stvaranje novih stanica.

Osim toga, biorevitalizacija potiče proizvodnju kolagenih i elastinskih vlakana. Kako bi se ubrzao rezultat, koža je prethodno obrađena posebnim sastavom koji doseže duboke slojeve i zasićuje ih svim korisnim mikroelementima.

Ne-ablativno zračenje

Površina lica izložena je dugim laserskim zrakama. Ova vrsta postupka ozbiljnija je u provedbi, pa se propisuje samo ako postoje određene indikacije, na primjer, s dubokim ožiljcima, tragovima kemijskog oštećenja, teškim osipom.

Ne-ablativno pomlađivanje tretira cijelu površinu lica odjednom.

Lasersko brušenje

Ovo je jedan od minimalno invazivnih postupaka. Za ispravljanje promjena povezanih s dobi koristi se laser od safira ili erbija, zbog čega se na kožu djeluje meko, ali duboko.

Ovaj lifting uklanja linije izraza, zateže konturu lica, uklanja akne i zaglađuje vrane.

Foto pomlađivanje

Ovo je kombinirana metoda svih gore navedenih postupaka. U većini slučajeva ova se taktika koristi za poboljšanje tonusa i elastičnosti kože.

Indikacije

Lasersko pomlađivanje kože lica provodi se uz prisutnost određenih problema, među kojima su:

  • znakovifotostarenje;
  • učinciaknei nakon akni;
  • akneožiljci;
  • neravnomjeranhladepidermis;
  • oblikovanjevaskularnimreža;
  • produžetakod;
  • nastanakbore. . .

Također se preporučuje provesti postupak ako postoji smanjenje turgora ili povećana pigmentacija.

Kontraindikacije

Lasersko pomlađivanje kapaka i lica ima određena ograničenja.

Tako će se pod određenim okolnostima manipulacija odbiti. Među glavnim kontraindikacijama su sljedeće:

  • dijagnosticiran šećerdijabetes;
  • predrakavihpatološki procesi;
  • kroničnabolesti u fazi pogoršanja;
  • bolestiveznisistemska tkiva;
  • zaraznei upalni procesi u otežanom obliku;
  • epileptičkinapadaji;
  • onkološkineoplazme;
  • prijemni periodljekovitalijekovi koji povećavaju osjetljivost kože na ultraljubičasto svjetlo.

Osim toga, takav postupak je zabranjen tijekom razdoblja trudnoće i dojenja.

Priprema

Sesija laserskog pomlađivanja ne zahtijeva nikakve posebne pripremne mjere. Pacijent prvo mora posjetiti liječnika koji će procijeniti opće stanje kože, utvrditi cijeli niz problema, a također se pobrinuti da nema mogućih ograničenja.

Nekoliko dana prije očekivanog datuma manipulacije morate napustiti uporabu dekorativne kozmetike, izlete u solarij i preplanulost na otvorenom suncu.

Ako se postupak provodi ljeti, tada je potrebno zaštititi kožu od intenzivnog izlaganja ultraljubičastom zračenju. Da biste to učinili, morate na lice nanijeti kremu za sunčanje prije izlaska van.

Napredak

Cijeli proces laserskog pomlađivanja uključuje provedbu nekoliko uzastopnih radnji. Prvo se očisti površina kože na problematičnom području. Za to se mogu koristiti piling ili posebni piling.

Zatim se nanosi mala količina anestetičkog gela, što omogućuje izvođenje zahvata bez nanošenja neugodnosti klijentu.

Nakon toga kozmetolog izravno nastavlja s radom s laserom. U jednoj sesiji, ovisno o ozbiljnosti postojećih problema, možete tretirati cijelu površinu lica, dekoltea i vrata.

U završnoj fazi, epiderma se briše omekšavajućom otopinom.

Što se tiče trajanja, jedna sesija traje oko 60 minuta.

Trajanje i učestalost postupka

Da bi dobili željeni rezultat, kozmetolozi preporučuju cjelokupni tečaj laserskog pomlađivanja, koji može uključivati od 3 do 5 sesija s razmakom od 14-21 dana između njih.

Da biste održali i poboljšali učinak u budućnosti, možete napraviti jedan postupak godišnje.

Koliko dugo traje učinak

Ovisno o odabranoj metodi tretmana kože, rezultat može trajati 12-18 mjeseci.

Njega nakon

Nakon svake seanse potrebno je određeno vrijeme za obnovu epidermisa, kao i da se pacijent pridržava brojnih preporuka stručnjaka.

Dva tjedna na tretirana područja treba nanijeti hidratantnu kremu i proizvode koji sadrže hijaluronsku kiselinu.

Prvi dan nakon izvođenja manipulacije zabranjeno je koristiti dekorativnu kozmetiku. Osim toga, sve do trenutka kada se epiderma potpuno obnovi, morate zaboraviti na pilinge i pilinge.

Kako bi se spriječilo stvaranje staračkih pjega, kozmetolozi savjetuju korištenje krema za sunčanje s razinom SPF -a većom od 30.

Za brži oporavak nakon izlaganja laseru, propisani su jačajući vitaminski kompleksi. Za pranje možete koristiti ozoniziranu vodu. Više vremena treba posvetiti šetnjama na otvorenom.

Samo će stroga provedba svih preporuka za njegu kože tijekom razdoblja rehabilitacije pomoći ne samo u održavanju dobivenog rezultata, već i u sprječavanju razvoja posljedica.

Komplikacije

Bez obzira na to koji učinak ima na kožu, nakon nje nije isključena pojava različitih nuspojava.

Crvenilo, ljuštenje i svrbež mogu se pojaviti odmah nakon postupka pomlađivanja laserom. Takvi simptomi su normalni i nestaju sami u kratkom vremenskom razdoblju.

U rijetkim slučajevima bilježe se hiperpigmentacija, ožiljci i ožiljci. Osim toga, virus herpesa može postati aktivan, za čije uklanjanje liječnik propisuje unos antiherpetičkih lijekova.

Također, nakon kozmetičke manipulacije, pacijenta mogu uznemiriti natečenost, blagi bolni osjećaji nastali na površini tretiranog područja kore.

Razlog za pojavu takvih nuspojava u većini je slučajeva kršenje tehnike izvođenja zahvata od strane stručnjaka ili neznanje klijenta o receptima tijekom razdoblja pripreme ili rehabilitacije.

Prednosti i nedostatci

Prednosti laserskog pomlađivanja uključuju visoku učinkovitost, sigurnost, nema potrebe za kirurškom intervencijom. Osim toga, kozmetolozi ističu činjenicu da je ova tehnika prikladna za bilo koji tip kože.

Među glavnim nedostacima su bol, prisutnost niza kontraindikacija, vjerojatnost negativnih reakcija, dugo razdoblje oporavka i visoki troškovi.

Lasersko pomlađivanje lica smatra se najboljom alternativom injekcijskim metodama u borbi protiv promjena povezanih s dobi. Istodobno, važno je shvatiti da će rezultat na kraju ovisiti ne samo o razini vještine stručnjaka, već i o karakteristikama organizma te o klijentovom ispunjenju svih preporuka.